NASTAVAK RADA CENTARA IZVRSNOSTI SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE U 2017./2018. GODINI

Autor: Administrator , 20. 10. 2017.

Obavijest – nastavak rada u školskoj godini 2017./18. u 3 centra izvrsnosti!!!

Drage učenice i učenici,
Poštovani roditelji!

Zadovoljstvo nam je ovim putem najaviti nastavak rada Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije u školskoj godini 2017./18. Potaknuti pozitivnim iskustvima rada u protekloj godini, u okviru rada Centra izvrsnosti iz matematike, za ovu školsku godinu, pripremili smo osnivanje i rad dva nova centra, i to Centra izvrsnosti iz informatike te Centra izvrsnosti novih tehnologija.

Program Centra izvrsnosti iz informatike izvodit će se u Elektrotehničkoj školi Split, Ulica Nikole Tesle 2, a program Centra izvrsnosti novih tehnologija izvodit će se u Tehničkoj školi za strojarstvo i mehatroniku, Split smještenoj u Zrinsko-Frankopanska ulici 23.

Kako je postupak odabira polaznika složen i osjetljiv postupak, a pruža potencijalno darovitim učenicima priliku za daljnji razvoj znanja i sposobnosti, testiranje će se provesti po sljedećem rasporedu:

(1) Subota, 4.11.2017.g. - Centar izvrsnosti iz informatike - Elektrotehnička škola Split, Ulica Nikole Tesle 2;(detaljan terminski plan po završetku prijava učenika)

(2) Subota, 4.11.2017.g. - Centar izvrsnosti novih tehnologija - Tehnička škola za strojarstvo i mehatroniku; Split, Zrinsko-Frankopanska ulica 23 (detaljan terminski plan po završetku prijava učenika)

(3) Subota, 11.11.2017.g. Centar izvrsnosti iz matematike – III. gimnazija Split, Ul. Matice hrvatske 11;
(detaljan terminski plan po završetku prijava učenika)

Učenik može pristupiti svakom od ponuđenih testiranja; ali može biti polaznik samo jednog od ponuđenih centara jer će se nastava u sva tri centra održavati u istom terminu. Ukoliko učenik sudjeluje na dva ili tri testiranja i ostvari pravo na status polaznika za svaki centar za koji se testirao, morat će odabrati samo jedan od njih, a ostale centre obavijestiti o svom izboru.

S obzirom da će se Javni poziv za prijavu učenika na testiranje i stjecanje statusa polaznika Centra izvrsnosti iz matematike, Centra izvrsnosti iz informatike i Centra izvrsnosti novih tehnologija objaviti početkom sljedećeg tjedna i dostaviti svim osnovnim i srednjim školama na području Splitsko dalmatinske županije, kako bi s postupkom prijava, rokovima i načinima testiranja bili upoznati svi učenici i roditelji, učitelji, nastavnici, profesori te ravnatelji, ovim putem objavljujemo i obrasce koji će se koristiti u navedenome postupku.

1. Suglasnost roditelja (skrbnika) za testiranje učenika sa stjecanje statusa polaznika Centra izvrsnosti SDŽ (preuzmi obrazac na dnu) - navedeni obrazac popunjava roditelj/skrbnik, kao i škola u kojoj dijete ima status redovnog učenika.

2. Suglasnost roditelja (skrbnika) za fotografiranje, snimanje  objavljivanje fotografija i snimljenog materijala učenika za potrebe rada Centra izvrsnosti SDŽ (preuzmi obrazac na dnu)  - prvi dio navedenog obrasca popunjava roditelj/skrbnik, a drugi dio škola u kojoj dijete ima status redovnog učenika.

3. Izjava roditelja (skrbnika) za pohađanje nastave u odabranom Centru izvrsnosti SDŽ (preuzmi obrazac na dnu) - prvi dio navedenog obrasca popunjava roditelj/skrbnik, a drugi dio škola u kojoj dijete ima status redovnog učenika, a ispunjava se ukoliko učenik ostvari mogućnost sudjelovanja u radu više centara kako bi se odlučili u kojem će sudjelovati.

4. Suglasnost roditelja (skrbnika) za pohađanje nastave Centra izvrsnosti SDŽ (preuzmi obrazac na dnu) - prvi dio navedenog obrasca popunjava roditelj/skrbnik, a drugi dio škola u kojoj dijete ima status redovnog učenika, a nakon objavljenih rezultata testiranja te izvršenog odabira polaznika za sudjelovanje u programu pojedinog Centra izvrsnosti (matematike, informatike ili novih tehnologija).

Napominjemo da će se za sudjelovanje u programu Centara izvrsnosti SDŽ i u ovoj školskoj godini osigurati prijevoz od mjesta boravka do škole u kojoj se provodi program te marenda za sve učenike.

Također, bitno je za napomenuti da će se programi izvoditi kroz 15 subota i to kako slijedi:

25. studeni 2017. godine
2. i 9. prosinca 2017. godine
20. i 27. siječnja 2018. godine
3., 10., 17. i 24. veljače 2018. godine
3., 10., 17. i 24. ožujka 2018. godine
14. i 21. travnja 2018. godine

Ovim putem želimo puno uspjeha u radu svim učenicima, njihovim roditeljima, nastavnicima-mentorima te ostalim djelatnicima uključenim u realizaciji programa Centra izvrsnosti SDŽ!

Privremeni pročelnik odjela
za društvene djelatnosti Splitsko dalmatinske županije

Tomislav Đonlić, prof.

-------------------------