Elektrotehnička škola Split nagrađena je oznakom eTwinning School Label 2023.-2024.

Autor: Darija-Marija Jelić, 3. 5. 2023.

Europska komisija nagradila je našu školu oznakom eTwinning škole 2023.-2024.

Oznaka "Etwinning škole" dodjeljuje se školama koje pokazuju izvrsnost u području međunarodne suradnje i digitalnog obrazovanja te aktivno sudjeluju u programu eTwinning.

Ova oznaka predstavlja javno priznanje kvalitete rada škole i njezine predanosti razvoju međunarodne dimenzije i digitalne pismenosti.

Vijest o dodijeljenoj nagradi objavljuje se na Obrazovnoj platformi europskih škola te na drugim kanalima vijesti eTwinninga i Europske komisije.

Čestitke učenicima i nastavnicima koji sudjeluju u eTwinning aktivnostima!!!

Da bi škola stekla oznaku "Etwinning škole", mora zadovoljiti sljedeće kriterije:

-sudjelovati u najmanje dva Etwinning projekta u protekle tri godine

-razvijati inovativne pristupe digitalnom obrazovanju i promicati korištenje digitalnih alata i tehnologije u nastavi

-aktivno promicati vrijednosti Europske unije i poticati međukulturalni dijalog u školi i lokalnoj zajednici

-imati tim učitelja koji je predan razvoju međunarodne suradnje i digitalne pismenosti te redovito sudjeluje u obrazovnim aktivnostima i događajima u okviru programa Etwinning.

Oznaka "Etwinning škole" dodjeljuje se na razdoblje od dvije godine, nakon čega škola može ponovno aplicirati za dobivanje oznake.

eTw_school.png (8.04 KB)