Delegacija Škole u posjetu Osijeku i Vukovaru

Autor: Dušan Vuletić, 12. 4. 2017.

Nastavnici Elektrotehničke škole – Split  Ivo Ćurković, Pero Bartičević i Dušan Vuletić, zajedno s ravnateljem mr. sc. Igorom Radanovićem bili su u prijateljskom posjetu Elektrotehničkoj i prometnoj školi – Osijek od 5. do 7. travnja. Domaćini, predvođeni srdačnim ravnateljem Antunom Kovačićem, otkrili su nam mnoge zanimljivosti svoje škole. Imali smo priliku upoznati se s brojnim nastavnicima i učenicima, te vidjeti lijepo uređene laboratorije sa zanimljivom i modernom opremom.  Također smo u razgovoru s nastavnicima i ravnateljem upoznali novosti i zanimljivosti eksperimentalnog programa MZOS-a kojeg ova škola provodi. Njihov škola uključena je u različite projekte Europske Unije. U vrijeme našeg posjeta upravo se odvijao projekt Europske Unije  „Wonderland Erasmus“, u kojem su uz domaćine sudjelovali učenici iz Finske, Portugala, Turske i Poljske. Zajedno s učenicima i njihovim voditeljima sudjelovali smo u organiziranom posjetu Parka prirode Kopački rit.

Unatoč zgusnutom programu imali smo priliku upoznati kulturno-povijesne znamenitosti Osijeka, prirodne ljepote Baranje te posjetili Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata. Iako smo bili na drugom kraju Lijepe naše, osjetili smo svu širinu i gostoljubivost slavonske duše, kao  i ponos što pripadamo narodu toliko bogatih raznolikosti.

Dogovoreni su i sljedeći koraci suradnje s domaćinima. Naša škola, zajedno s domaćinima i Tehničkom školom – Sisak sudjelovati će u projektu Europske Unije „Sve tajne pismenosti“, čiji je cilj unaprjeđivanje čitalačke, medijske, digitalne, matematičke i prirodoslovne pismenosti.