PRIJAVE ZA JESENSKI ROK DRŽAVNE MATURE

Autor: Darija-Marija Jelić, 17. 7. 2017.

1. PRIJAVE ISPITA DRŽAVNE MATURE ZA JESENSKI ROK

Prijave za jesenski rok polaganja državne mature su od 20. do 31. srpnja 2017., a ispiti u jesenskom roku polažu se od 23.8.2017. do 8.9.2017. prema Kalendaru polaganja državne mature.

Učenici koji žele polagati ispite državne mature u jesenskom roku MORAJU PRIJAVITI POLAGANJE elektroničkim putem na stranicama www.postani-student.hr na način kako su prijavljivali i ispite u ljetnome roku (potrebno je korisničko ime i lozinka te PIN  broj koje ste koristili i do sada).

Ukoliko ste izgubili korisničko ime i lozinku, javite se u tajništvo škole, a za izgubljeni PIN, sa istog mobitela na kojeg vam je poslan prvi put pošaljite SMS poruku sadržaja OPET na broj 666555. U slučaju poteškoća sa prijavom možete nazvati Službu za pomoć korisnicima na broj telefona 014501899.

2. UČENICI KOJI SU POLAGALI ISPITE DRŽAVNE MATURE, ALI NISU POLOŽILI SVE OBVEZNE PREDMETE

Svi takvi učenici mogu u jesenskome roku polagati SAMO one predmete koje nisu položili u ljetnome roku. Ne polažu ponovo sve ispite, osim ukoliko žele popraviti ocjenu (u tom slučaju rok plaćanja je 4.8.2017. prema podatcima sa stranice postanistudent na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate).

3. UČENICI KOJI NISU PRISTUPILI JEDNOME OD DIJELOVA ISPITA IZ HRVATSKOGA JEZIKA

Neovisno o tome radi li se o opravdanome ili neopravdanome izostanku s dijela ispita, svi moraju u jesenskome roku polagati ispite u cijelosti. Oba dijela ispita pišu se u istome danu.

Prolaznost na ovim ispitima ne može se ostvariti samo na temelju jednoga dijela ispita, bez obzira na broj ostvarenih bodova.

4. UČENICI KOJI NISU PRISTUPILI ISPITIMA DRŽAVNE MATURE U LJETNOME ROKU ZBOG NEGATIVNIH OCJENA

na kraju nastavne godine, a nisu položili popravne ispite u prvome roku, MOGU pristupiti ispitima državne mature u jesenskome roku, neovisno o negativnoj ocjeni. Takvim se učenicima, ukoliko ne polože ispit u drugome popravnom roku (do 31. kolovoza) i ne obrane završni rad (do 31. kolovoza) neće izdati potvrda o položenim ispitima državne mature.