Prevencija trgovine ljudima

Autor: Tina Madunić, 27. 2. 2018.

Prošlog tjedna u našoj školi u suradnji s Crvenim križem Split održane su radionice na temu Prevencija trgovine ljudima za učenike trećih razreda s ciljem bolje informiranosti i zaštite potencijalnih žrtava, a pogotovo mladih koji su u najvećoj opasnosti da uđu u krug trgovanja ljudima.

Tijekom prošlog desetljeća trgovanje ljudima identificirano je kao ozbiljan zločin koji pogađa svoje žrtve neovisno o njihovoj razini obrazovanja, spolu, dobi ili nacionalnosti pritom im teško povrijeđujući ljudska prava.

Kako bi se osigurala sustavna edukacija djece i mladih o ovom problemu, Hrvatski Crveni križ je u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje od 2008. godine u program „Humane vrednote – odgoj za humanost“ uključio i temu „Prevencija trgovanja ljudima“. (Izvor: Crveni križ Split)

Anja Bulog, mag. paed.

Prevencija_trgovine_ljudima.jpg (962.54 KB)