Strukovni sajam u Šibeniku u sklopu projekta “Uspostava regionalnog centra kompetentnosti za elektrotehniku i računalstvo Splitsko-dalmatinske županije”

Autor: Administrator , 17. 2. 2023.

Tehnička škola Šibenik bila je u četvrtak, 16. veljače, domaćin Strukovnog sajma koji je u sklopu projekta ‘Uspostava regionalnog centra kompetentnosti za elektrotehniku i računalstvo Splitsko-dalmatinske županije’. Strukovni sajam okupio je predstavnike Šibensko-kninske županije, Grada Šibenika, Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore, poslodavce, ravnatelje srednjih škola, mentore, nastavnike i učenike.

Elektrotehnička škola – Split sudjeluje kao partner u projektu zajedno sa nositeljem projekta Obrtno tehničkom školom Split i Tehničkom školom Šibenik te je sudjelovala u programu sajma predstavljanjem škole kroz učeničke radove i projekte koje su predstavljali učenici i njihovi nastavnici.

U sklopu Strukovnog sajma održan je i okrugli stol na temu “Zapošljivost u elektro zanimanjima” na kojem se raspravljalo o svim izazovima i mogućnostima rada u ovoj struci, te o mijenjaju imidža strukovnih škola u javnosti općenito.

Na poveznicama se može vidjeti detaljnije informacije o samom strukovnom sajmu