17. Tjedan cjeloživotnog učenja u našoj školi

Autor: Darija-Marija Jelić, 18. 4. 2023.

Tjedan cjeloživotnog učenja nacionalna je obrazovna kampanja, čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti učenja i obrazovanja. Radi se o UNESCO-ovoj inicijativi koja je pokrenuta 1999. godine, a svake godine obilježava se u brojnim zemljama na svim kontinentima kako bi se senzibilizirala javnost za cjeloživotno učenje, promicala kultura učenja te potaknula osobna motivacija.

Kroz brojne aktivnosti u sklopu Tjedna cjeloživotnog učenja građane se motivira da se uključe u neki oblik učenja jer učenje nije ograničeno ni na jednu životnu dob, već je važno i korisno u svim životnim razdobljima – od predškolske dobi, pa do duboke starosti.

Učenje ne treba shvatiti isključivo kao formalno školovanje, učiti se može i kroz razne neformalne oblike, tečajeve, radionice, predavanja, kao i samostalno (npr. čitajući), a vrijedan oblik učenja je i učenje kroz iskustvo (radno, životno, itd.).

Elektrotehnička škola Split organizira niz aktivnosti u sklopu 17. Tjedna cjeloživotnog učenja, koji se u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje provodi od 17. do 23.4.23.

Informacije o radionicama u našoj školi možete potražiti u kolekciji 17.Tjedan cjeloživotnog učenja.

Odaberite aktivnost koja vam je zanimljiva i pridružite nam se!

17_tcu_-1.png (93.89 KB)
17-tcu.png (169.38 KB)